TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA*

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Videoyu Oynat

Aşağıdaki bilgilerden aradığınız cevabı bulamadıysanız bir telefon kadar yakınız. 
Tel: 0286 316 71 66 – 0541 481 98 94

Akıllı Yem ürünlerimiz ile işletmenizde kullanılan fabrika yemlerinden %85’e kadar tasarruf sağlamanız artık mümkün!

Sağmal inekler, besi danaları, damızlık ve kasaplık kuzular-oğlaklar, damızlık koyunlar, damızlık keçilerinizin her birisi için özel olarak hazırlanmış Akıllı Yemleri tercih ederek işletmenizdeki yem giderlerini minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Akıllı Yemlerin içeriğinde genel itibariyle yüksek kaliteli protein ve premiks konsantreleri bulunmaktadır. İşletmelerdeki hayvanlardan optimum verim alabilmek için ihtiyaç duydukları ve erişiminde zorlandıkları protein ve premiks konsantrelerini tek bir paket içinde temin etmek artık çok kolay!

Sizin yapmanız gereken; Akıllı Yemler ile birlikte sadece arpa, mısır vb tahıllar ile kuru ot-saman vb kaba yemlerle karıştırıp, hayvanlarınızı beslemenizdir.

Tahılınız ve kaba yeminiz hazırsa, ihtiyacınız olan tek ürün Akıllı Yem!

Akıllı Yemlerin içerisinde kaliteli protein kaynakları (soya küspesi, kanola küspesi, kabuğu azaltılmış ayçiçek küspesi, mısır gluten unu vb), fraksiyonize bypass yağ, kalsiyum s. bypass yağ, canlı maya, organik ve inorganik vitamin mineraller, sodyum bikarbonat, monokalsiyum fosfat, bitki ekstraktları, sodyum klorür, kalsiyum propiyonat, mannan oligosakkarit (MOS), magnezyum oksit vb hammadde ve fonksiyonel ürünler bulunmaktadır.

Ürünlerimizin tamamında doğal bitkisel protein kaynakları kullanılmaktadır. Ürünlerimizin hiçbirisinde sentetik protein kaynakları (üre, kaplanmış üre, amonyum sülfat, melamin vb) kullanılmamaktadır.

Akıllı Yemler; büyükbaş (sağmal inek, besi danası vb), küçükbaş (koyun, keçi, kuzu, oğlak vb) ve kanatlı (yumurta tavuk, kaz yumurta, etlik piliçler vb) hayvanlarının beslenmesi için ayrı ayrı geliştirilmiştir.

Akıllı Yem’lerin geliştirilme amacı; işletmelerin üretebileceği tahıllar (arpa, mısır, buğday gibi), sulu kaba yemler (mısır silajı, pancar posası vb), kuru otlar – hasıllar (yonca, reygrass, yulaf vb), samanlar ve çayır-mera otları (yaş ya da kuru) vb haricinde hayvanların beslenmesinde en az dışa bağımlılık ile işletme içinde ekonomik beslemeyi sağlamaktır.

Akıllı Yemleri tüm çiftlik hayvanlarının yetiştirildiği, beslendiği, barındırıldığı işletmelerin kullanması mümkündür. Ancak, Akıllı Yemleri özellikle tarıma dayalı hayvancılık yaparak, tahıl üretimi yapan işletmelerin veya tahılları harman döneminde uygun maliyetle temin eden işletmelerin veya TMO’dan yıl içinde sübvansiyonlu tahıl tedariği yapabilen işletmelerin kullanması ekonomik açıdan daha avantajlıdır.

Akıllı Yem’ler ile beslenen çiftlik hayvanlarında endüstriyel yemlerden kullanım miktarı açısından %70-85 arasında tasarruf sağlamanız mümkündür.

Ayrıca kendi işletmenizdeki hayvanları beslemek için tarlalarınızda üretmiş olduğunuz tahıl ve kaba yemleri Akıllı Yemler ile karıştırıp, hayvanlarınızı besleyerek, ticari yemler yönünden daha az dışa bağımlı bir hayvancılık yapmanız mümkün olmaktadır.

Kısacası, endüstriyel yemlere ödeyeceğiniz paraları tarım arazilerinin işlenmesinde ve tahıllar ile kaba yemlerin üretiminde kullanarak, daha ekonomik ve daha verimli bir hayvancılık yapmanız mümkün hale gelmektedir.

Akıllı Yem’lerin diğer standart endüstriyel yemlere göre avantajları şöyledir:

*Akıllı Yemlerin içeriğinde; buğday kepeği, ayçiçek kabuğu, soya kabuğu vb dolgu (balast) maddeler bulunmaz. Dolgu maddelerine ücret ödemezsiniz.

*Akıllı Yemlerin içerisinde; üre, kaplanmış üre, amonyum sülfat, vinas, provin vb sentetik protein (NPN) ihtiva eden katkı ve ticari ürünler bulunmaz. Sadece bitkisel protein kaynaklar (soya fasülyesi küspesi, kabuğu azaltılmış ayçiçek tohumu küspesi, mısır gluten unu (60 HP), kanola tohumu küspesi, pamuk tohumu küspesi vb) kullanılarak üretimi gerçekleştirilir. Böylece hayvanlarınızın üreme ve genel sağlığını korumuş olursunuz.

*Çiftliğinizdeki hayvanlarınızı beslemek için tarımsal üretimini yaptığınız tahılları (arpa, mısır, buğday vb) ve kaba yemleri (yonca otu, saman, mısır silajı, kuru otlar vb) daha fazla kullanıp, daha az endüstriyel yem kullanımı yaparak, işletmenizden dışarıya aktaracağınız finans kaynaklarından tasarruf etmiş olursunuz.

Akıllı Yemler, tahıl kırmaları veya ezmeleri ile birlikte homojen bir şekilde karıştırılarak, konsantre bir dengeli yem olarak hazırlanır. İster günlük karışım yapılır, istenirse de haftalık ya da aylık olarak karışımlar yapılarak çuvallı ya da silolarda dökme olarak muhafaza edilebilir.

Yemleme zamanında hazırlanan bu dengeli konsantre karışım, tercihen günde en az iki kez olmak üzere, kaba yemlerle birlikte düz bir zeminde ya da yem karma vagonlarında karıştırılarak hayvanların yemliklerine dökülür. “Yemlik okuma” takibi yapılarak, gerektiğinde porsiyonlar arttırılabilir ya da azaltılabilir.

Akıllı Yemler, büyükbaş ve küçükbaş hedef hayvan grupları için yılın her döneminde tahıllarla ve kaba yemlerle birlikte kullanılır.

Hayvanların verim özelliklerine göre kullanım miktarları ayarlanmalıdır. Bu konuda Akıllı Yem teknik destek personelinden her zaman işletmenize özel besleme (TMR) reçetesi hazırlanması konusunda ücretsiz destek alabilirsiniz.

Akıllı Yem’leri başta “www.yemsiparis.com” online e-ticaret sitemiz olmak üzere, ister diğer ulusal e-ticaret sitelerinden, isterseniz de 0541 481 98 94 ve 0286 316 71 66 numaralı telefonlardan müşteri temsilcilerimiz yardımıyla sipariş verebilirsiniz.

Akıllı Yem’den en az 1 torba (20 kg) sipariş verebilirsiniz.

Akıllı Yem’leri havale/EFT/FAST seçenekleri ile ödeme yaparak, sanal poslar üzerinden kredi kartları ile taksitli/ertelemeli ödemeler yaparak satın alabilirsiniz.

Banka Hesap Numaralarımız

ZİRAAT BANKASI

DR DERMAN İLAÇ VE YEM KATKILARI SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

IBAN: TR03 0001 0000 7497 5814 6750 01

Hesap Türü: TL

VAKIFBANK

DR DERMAN İLAÇ VE YEM KATKILARI SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

IBAN: TR16 0001 5001 5800 7315 3788 14

Hesap Türü – TL

KUVEYT TÜRK

DR DERMAN İLAÇ VE YEM KATKILARI SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

IBAN: TR46 0020 5000 0977 3476 3000 01

Hesap Türü – TL

QNB FİNANSBANK

DR DERMAN İLAÇ VE YEM KATKILARI SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

IBAN: TR52 0011 1000 0000 0108 6612 03

Hesap Türü – TL

Siparişlerinizi Türkiye’nin 81 iline MNG Kargo firması vasıtasıyla ücretsiz kargo seçeneği ile gönderebiliyoruz.

Ayrıca Sürat Kargo ve PTT kargo ile Türkiye’nin tüm il, ilçe ve köylerine belirli bir ücret farkı ile ürünlerin gönderimini yapabiliyoruz.

Ayrıca daha yüksek miktarda (örneğin; 50-100-500-1000-1300 paket vb) verilen siparişlerde ise ambar kargo veya özel nakliye araçları (kamyonet, kırkayak kamyon, tır vb gibi) ile en uygun nakliye seçenekleri ile gönderim yapabiliyoruz.

Ayrıca Çanakkale Biga’da bulunan üretim ve lojistik merkezlerimizden “Gel-Al” imkanı ile ürünleri temin edebilirsiniz. Bu şekilde ürün almaya geldiğinizde güncel kargo bedelini ürünlerin fiyatı üzerinden size iskonto yapmaktayız. Böylece daha cazip fiyatlarla ürün alma imkanına sahip olursunuz.

İşletmenize alacağınız ürünlerin en uygun sevkiyat seçeneklerini belirlemek için müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var
Akıllı Yem Müşteri Yöneticisi
Merhaba 👋
sorularınız için buradayım!